Tegoroczny design - jaki kolor wybrać? - Manufaktura Wystroju
15894
page-template-default,page,page-id-15894,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Tegoroczny design – jaki kolor wybrać?

Każdy z nas pragnie stworzyć przestrzeń życiową, w której będziemy czuć się swobodnie oraz komfortowo. Jednym z bardzo istotnych czynników wpływających na to, jak odnajdujemy się we własnym domu, jest jego wystrój – dobór odpowiednich mebli, dekoracji czy kolorów na ścianach.

Zdjęcie przedstawiające sypialnie w designie kolorów granatowych

Tegoroczne trendy wnętrzarskie opiewają w naturalne barwy oraz łagodne desenie, które coraz częściej uzupełnia się żywymi roślinami w ozdobnych donicach. Barwą roku 2022, według amerykańskiego Pantone, została Veri Peri – delikatna, niebieskawo-liliowa kompozycja, która łączy w sobie odcienie błękitu, fiołkowego fioletu oraz czerwieni. W projektowaniu oraz dekorowaniu wnętrz ta barwa może być obecna np. na poduszkach bądź zasłonach – o ile oczywiście jesteś miłośnikiem chłodnych, spokojnych odcieni.

Co zmieniło się w trendach w dekorowaniu wnętrz w 2022?

Fani odważnych, jaskrawych kolorów mogą być nieco zawiedzeni przeglądając trendy na rok 2022. Dekoratorzy odchodzą od intensywnych barw na rzecz tych naturalnych, szlachetnych odcieni, inspirowanych drewnem, kamieniem oraz zgaszoną zielenią. Modne w roku 2022 barwy doskonale komponują się z drewnianymi podłogami oraz dodatkami, wikliną, zwiewnymi zasłonami i plecionymi dekoracjami w stylu boho. Nadają wnętrzom przytulności i lekkości, przez co tworzą wrażenie uspokajających.

Jaki kolor ścian wybrać w 2022?

Zdjęcie przedstawiające różową figurkę wraz z kwiatem w doniczce z pięknym odcieniem zieleni

Trendy mówią jasno – żegnamy się z wszechobecnymi szarościami i witamy złamaną biel oraz zgaszone odcienie podstawowych barw.

Jeśli jesteś miłośnikiem ciepłych, neutralnych odcieni, warto postawić na ponadczasowy, subtelny beż. Jest to kolor, który pięknie komponuje się z pastelowymi akcentami oraz naturalnym drewnem. Możliwości aranżacji beżowych pokoi jest naprawdę wiele – to barwa, która jest od lat uwielbiana przez miłośników minimalizmu oraz stylu boho i skandynawskiego.

Wszystko jednak zależy od Twoich osobistych upodobań. Choć tegoroczne trendy w urządzaniu wnętrz mogą okazać się bardzo pomocne, to i tak najważniejsze są Twoje preferencje. W końcu w projektowaniu pomieszczeń chodzi o to, aby to mieszkańcy czuli się w nich dobrze.