Karnisze i aluminiowe szyny sufitowe - montaż - Warszawa - Manufaktura Wystroju
231
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-231,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

karnisze i szyny sufitowe

Jaki system przesuwania firan i zasłon wybrać? Czy mają to być karnisze czy szyny sufitowe? Wbrew pozorom nie jest to prosta decyzja! Poniżej przedstawiamy parę ważnych pytań na które warto sobie odpowiedzieć wybierając system przesuwania firan i zasłon. Ale jeżeli dalej masz wątpliwości i czujesz, że potrzebujesz pomocy w tej materii, to chętnie pomożemy Ci zaprojektować Twoje wymarzone dekoracje okienne, tak aby uniknąć najczęstszych błędów! Zapraszamy do kontaktu!

karnisze czy szyny sufitowe?

Decyzję wyboru systemu przesuwania firan i zasłon warto podjąć we wczesnym etapie remontu czy adaptacji wnętrza, aby uniknąć organizowania „zakupów na szybko” zanim Pan z Wiertarką opuści nasz dom!

Jak się do tego przygotować? Wybierając system musimy odpowiedzieć sobie na parę istotnych pytań:

  • co chcemy zawiesić w oknach – jaką tkaninę?
  • czy ma ona służyć do zasłaniania, czy tylko do dekoracji?
  • ile warstw materiału zawiśnie na systemie?

Nie jest ważne na tym etapie jaki wzór i kolor będzie miała tkanina, ale jej funkcja to już bardzo ważna kwestia. Na podstawie tych informacji oraz znajomości wymiarów ściany z oknem dobierzemy właściwe rozwiązanie pod konkretną dekorację okienną.

Karnisz drążkowy okrągły, prostokątny lub kwadratowy ma najczęściej wsporniki montowane do ściany nad oknem. W nowych systemach drążek nie musi być rurą z kółkami. Może być profilem szynowym, co ułatwia przesuwanie. Nie borykamy się z problemem, że wspornik ogranicza przesuwanie tkaniny.

Aluminiowe szyny sufitowe najczęściej montujemy do sufitu. Zawieszone na niej tkaniny podwyższają optycznie pomieszczenia. Szyna to rozwiązanie minimalistyczne, często schowane w specjalnie zaprojektowanej wnęce w suficie.

Jeżeli jednak uwielbiamy dekoracje na szelkach lub z tunelem do nawlekania używamy drążka. Karnisz możemy wyposażyć również w piękne zakończenia dodające charakteru dekoracji okna.

Karnisze i szyny sufitowe
Montaż karnisza

najczęstsze błędy popełniane przy montażu i zakupie karnisza?

W naszym klimacie w przeważającej części roku narzekamy na brak światła dziennego. Z tego powodu jeżeli planujesz karnisz czy szynę musisz zaplanować na ścianie obok okna minimum 40 cm na zsunięcie zasłony w ciągu dnia.

Przykład – wnęka okienna ma 160 cm szerokości, planujemy dwie zasłony po obu stronach – karnisz musi mieć minimum 240 cm.

Jeżeli planujecie karnisz naścienny i ściana nad oknem ma 25 cm wysokości to zamontujcie go bliżej sufitu, a nie w połowie i nie nad samą wnęką okienną.

Warto sprawdzić czy na ścianie nad oknem nie przebiega instalacja elektryczna. Montując system do sufitu, zwróćcie również uwagę ile wystaje parapet lub grzejnik. Tkanina nie powinna opierać się i załamywać na wystających elementach.

jaki kolor karnisza wybrać?

W dużej mierze ta decyzja zależy od wnętrza. Czy karnisz ma być niewidoczny i jedynie spełnić swoją funkcję, czy ma być elementem dekoracyjnym nawiązującym do innych detali we wnętrzu.

Jego styl uzależniamy od zamysłu projektanta wnętrz lub samodzielnego inwestora. Kolor? Do dyspozycji pełna paleta kolorów RAL. Pełne pole do popisu.

szukasz pomocy przy wyborze
karnisza lub szyn sufitowych?

Dlaczego zaprojektowanie i montaż karnisza lub szyny sufitowej warto zlecić specjaliście? Specjalista doradzi system i pozwoli uniknąć wielu kosztownych błędów przy projektowaniu i montażu. Umów się z nami na spotkanie w naszym showroomie. W przyjemnym miejscu pełnym inspiracji napijesz się z nami aromatycznej kawy i wspólnie z naszą stylistką wnętrz zaprojektujemy Twoje nowe karnisze lub szyny sufitowe! Jak to wygląda w praktyce?

Jaki
system?

Doradzimy najlepsze rozwiązanie pasujące do Twojego wnętrza i oczekiwań. Dużą wagę przywiązujemy do funkcjonalności karniszy.

Jaka
tkanina?

Pomożemy dobrać odpowiednie tkaniny. W naszym showroomie znajduje się ogromna kolekcja tkanin, które są idealnie na firany i zasłony.

Kto
uszyje?

Sami uszyjemy Twoje firany i zasłony! Projekt i realizacja w jednych rękach to gwarancja idealnego wykonania! Niczym nie musisz się przejmować!

Kto
montuje?

Umawiamy się na dogodny dla Ciebie termin, przyjeżdżamy z całym potrzebnym sprzętem i montujemy Twoje nowe karnisze lub szyny sufitowe!