Rolety rzymskie do kuchni i pokoju - szycie, montaż - Warszawa - Manufaktura Wystroju
227
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-227,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

rolety rzymskie

Marzą Ci się rolety rzymskie, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Chętnie pomożemy! Poniżej znajdziecie nasze propozycje. Wspólnie zastanowimy się, które systemy najlepiej sprawdzą się w Twoim wnętrzu!

rolety rzymskie – jaki mechanizm wybrać?

Zwykle największą uwagę zwracamy na tkaninę. To ją widać i to ona dekoruje okno. Ale równie ważny jest mechanizm! To od niego zależy komfort i wygoda użytkowania oraz czyszczenia Twoich rolet.

Dla Twoje wygody proponujemy kasety otwarte, z których łatwo wypiąć sznurki podciągające tkaninę. Nie musisz już jak wcześniej wyplatać wszystkich sznurków do prania.

Dodatkowo proponujemy metalowe łańcuszki do podciągania, które są nie tylko dużo trwalsze ale również ładniejsze i subtelniejsze.

Roley rzymskie Warszawa
Tkanina na roletę rzymską

jaką tkaninę wybrać na roletę rzymską?

90% tkanin z naszej kolekcji nadaje się na rolety rzymskie. Roleta jest szyta na wymiar. Aby uniknąć zszywania tkanin na rolecie lepiej wybierać tkaniny o wysokości 280-300 cm.

W dużej mierze wybór tkaniny jest uzależniony od jej funkcji. Jeżeli roleta ma dekorować wystarczy tkanina przezroczysta. Pamiętajmy jednak, że wieczorem, po zapaleniu świateł będzie nas widać. Używając tkaniny zasłonowej w zależności od jej gęstości tkania i koloru rozproszymy światło słoneczne.

Materiały zaciemniające typu dim out zablokują światło w 80-90 procentach. Warto o tym pamiętać jeżeli lubimy spać w ciemnym pomieszczeniu lub oglądanie TV jest utrudnione bez odpowiedniego zasłonięcia okna.

Nowoczesna roleta rzymska jest efektowna jeżeli wybierzemy tkaninę gładką, doceniając bardziej jej fakturę niż wzór. Po podciągnięciu tkanina na rolecie składa się w fałdy i nie każdy wzór prezentuje się zgodnie z oczekiwaniami.

Czy możesz zmienić materiał na rolecie? W każdej chwili. Dobry gatunkowo mechanizm funkcjonuje dużo dłużej niż tkanina która po latach już nam się nie podoba. Chcesz mieć 2 komplety? Nie ma sprawy – uszyjemy dwa!

czy można prać rolety rzymskie?

Konserwacja rolety rzymskiej jest uzależniona od przepisu prania na tkaninie. Jeżeli tkanina nadaje się do prania wodnego i jej „płachta” mieści się do pralki, to pierzemy w domu, w worku do prania, na najmniejszym możliwym wirowaniu i w delikatnych środkach piorących. Nie dopuszczając do mocnego zagniatania podczas wirowania łatwiej będzie uprasować „płachtę” rolety.

A co z elementami, które nie lubią się z żelazkiem? Taśmy oraz rzep staramy się omijać podczas prasowania. Rolety, których sznurki wypinają się z mechanizmu i pierzemy je razem z tkaniną, prasujemy po lewej stronie, odsuwając sznurki na bok.

Roleta rzymska na wymiar

roleta rzymska – gotowa czy na wymiar?

Zdecydowanie polecamy rolety rzymskie szyte na wymiar! Dlaczego?Często spotykamy we wnętrzach źle dobrane wymiarowo rolety. Najczęściej jest to gotowiec na szybko zawieszony, za wąski lub łączenie 2 rolet, ich przecięcie wypada w miejscu nie nawiązującym do proporcji okna.

Kiedy roleta rzymska jest szerokości wnęki okiennej nie wygląda estetycznie. Najlepiej dodać z każdej strony 10 cm jeżeli ściana lub zabudowa na to pozwala.

Trzeba również pamiętać, że roleta rzymska składa się po podciągnięciu w pakiet, który zajmuję miejsce nad oknem.

montaż rolet

Montaż rolety nie jest skomplikowany pod warunkiem, że mamy w domu złotą rączkę. Jeżeli nie, to lepiej powierzyć tę czynność specjalistom.

Rolety montować do ściany czy do sufitu? To zależy! W standardowym wnętrzu roleta rzymska wygląda najładniej zamontowana do sufitu. Dzięki temu, że mechanizmu z pod tkaniny nie widać, osiągamy efekt tkaniny spływającej z sufitu. W ten sposób nie obniżamy optycznie pomieszczenia, a możemy je również optycznie podwyższyć używając np. tkaniny w pionowe pasy.

Roleta rzymska do kuchni

rolety rzymskie w kuchni

Kuchnia to chyba miejsce do którego roleta rzymska trafia najczęściej. Przy brudnych pracach możemy ją podciągnąć, a na blacie pod oknem nie przeszkadza żadna firana czy zasłona.

Estetyczny i techniczny wygląd nowoczesnych rolet rzymskich powoduje łatwe podjęcie decyzje – w kuchni – roleta rzymska.

Czasem zabudowa wokół wnęki okiennej jest niedoskonała wchodzi w światło okna lub nie ma ściany nad oknem – tylko w tych przypadkach montujemy roletę rzymską do ramy okiennej. Musimy jednak pamiętać, że nawet po podciągnięciu pakiet zabierze nam nieco światła.

rolety w pokojach

Rolety rzymskie do salonu wybierają głównie klienci z upodobaniem minimalistycznych i bardzo nowoczesnych wnętrz. Dzięki możliwości zainstalowania rolety rzymskiej do 300 cm szerokości z jednym mechanizmem możemy z łatwością rozplanować je nawet na dużych przeszkleniach.

Spotykamy je już w praktycznie każdym pomieszczeniu. Często w małych sypialniach nie mamy miejsca na zasłony, a rolety rzymskie wiszące nad parapetem nie zabierają nam powierzchni podłogi.

Rolety rzymskie sprawdzają się również w pokojach dziecięcych. Małe dzieci nie ciągną za zasłony, a większe siedzą często przy biurku na wprost okna. Roleta rzymska w pokojach z biurkami spełnia idealnie swoją funkcję i dekoruje pomieszczenia.

Łazienka z oknem? Czemu nie!

szukasz pomocy
przy wyborze rolety rzymskiej?

Umów się z nami na spotkanie w naszym showroomie. W przyjemnym miejscu pełnym inspiracji napijesz się z nami aromatycznej kawy i wspólnie z naszą stylistką wnętrz zaprojektujemy Twoje nowe rolety rzymskie! Jak to wygląda w praktyce?

Jaki
system?

Doradzimy najlepsze rozwiązanie pasujące do Twojego wnętrza i oczekiwań. Dużą wagę przywiązujemy do funkcjonalności rolet rzymskich.

Jaka
tkanina?

Pomożemy dobrać odpowiednie tkaniny. W naszym showroomie znajduje się ogromna kolekcja tkanin, które są idealnie na rolety.

Kto
uszyje?

Sami uszyjemy Twoje rolety! Projekt i realizacja w jednych rękach to gwarancja idealnego wykonania! Niczym nie musisz się przejmować!

Kto
montuje?

Umawiamy się na dogodny dla Ciebie termin, przyjeżdżamy z całym potrzebnym sprzętem i montujemy Twoje nowe rolety rzymskie!