Roleta rzymska – tak czy nie? - Manufaktura Wystroju
15805
page-template-default,page,page-id-15805,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Roleta rzymska – tak czy nie?

Tak! Ponieważ roleta rzymska to najładniejszy i najbardziej funkcjonalny element dekoracji okiennej do wykorzystania w każdym wnętrzu.

Tak! Jeżeli pokój nie jest duży. W ciągu dnia roleta rzymska podciągnięta do góry tworzy pakiet, który nie zmniejsza powierzchni pomieszczenia.

Nie! Jeżeli lubimy miękkość i przytulność marszczonych zasłon.

Tak! Ponieważ możemy roletę rzymską uszyć prawie z każdego materiału: firanowego, zasłonowego i zaciemniającego. Wybieramy w zależności od tego jaką funkcję ma spełnić roleta rzymska. Ozdobną? Rozpraszająca światło? Zasłaniającą? Zaciemniającą?

Tak! Ponieważ nowoczesne mechanizmy do rolet rzymskich umożliwiają wypięcie sznurka i pranie go razem z tkaniną.

Tak! Ponieważ łańcuszek, podnosimy roletę rzymską może być metalowy i nie szarzeje tak jak plastikowy.

Tak! Ponieważ roleta rzymska może być emetyczna i dostosowana do potrzeb inteligentnego domu.

Tak! Ponieważ wybierając tkaninę na roletę rzymską możemy wybrać dowolny kolor. Jeżeli chcemy, aby wtopiły się we wnętrze wybieramy kolory „ton w ton”, dobierając do kolorów ścian, tapet, obić na kanapach. Możemy również bawić się techniką kontrastu.

Nie zawsze! Jeżeli lubimy wzory na tkaninach, pamiętajmy, że nie każdy wzór nadaje się nie roletę rzymską. W tej kwestii najlepiej poradzić się profesjonalisty. Różne techniki szycia rolet rzymskich pozwalają dobrać najlepszy system do danej tkaniny, mimo to niektóre duże wzory będą zniekształcone przez jej symetryczność. Jeżeli nie jesteś pewien wybierz jednobarwne lub w pasy pionowe.

Tak! Jeżeli nad twoją wnęką okienną jest wystarczające nadproże czyli ściana nad oknem i roleta rzymska po podciągnięciu do góry nie będzie ograniczała możliwości otwarcia okna.

Nie! Jeżeli nadproże nad oknem jest małe lub w ogóle go nie ma. Roleta rzymska nie pozwoli na swobodne otwieranie okien. W przypadku okien z parapetem na wysokości ok. 90 cm pakiet rolety rzymskiej po złożeniu może wynosić do 25 cm, pakiet rolety rzymskiej do podłogi po złożeniu może wynosić do 35 cm.

Tak! Ponieważ w sposób bezinwazyjny można rolety rzymskie zamontować również na ramach okiennych. W tym przypadku eksponujemy ramy okna – warto zatem aby były to ładne okna.

Nie! Jeżeli nie podoba ci się lewa strona rolety rzymskie (jej taśmy i sznurki), a mieszkasz w dom i z ogrodu ten widok Cię nie zadowoli.

Tak! W kuchni – roleta rzymska kończy się nad blatem, można ją podciągnąć do góry podczas prac kuchennych.

Tak! W pokojach dziecięcych. Roleta rzymska po podciągnięciu nie zajmuje miejsca. Nie ogranicza więc powierzchni do zabawy na poziomie podłogi. Mechanizm rolety rzymskiej jest zgodny z wymaganiami w zakresie bezpieczeństwa dzieci wg standardów europejskich.

Tak! W łazience często okno jest nad wanną lub sedesem. Roleta rzymska zamontowana do sufitu lub ramy okiennej wyklucza kłopotliwe wiercenie w glazurze lub gresie. Spełnia swoją funkcję i nie przeszkadza.

Tak! W każdym pomieszczeniu gdzie do tej pory były dekoracje okienne do parapetu. Firany lub zasłony do parapetu ze względu na małe pomieszczenie lub ciąg chodzeniowy to przeszłość. Teraz w tych miejscach montujemy rolety rzymskie.

Tak! W biurze, gabinecie, salonie, sypialni, pokoju gościnnym, dziecięcym, garderobie, kuchni i wszędzie tam gdzie sprawi Ci przyjemność, gdy będziesz z niej korzystał.

Wszystkie tak i nie przygotowała dla Ciebie Monika Marciniak – stylista okienny Manufaktury wystroju