Jak dbać o firany? - Manufaktura Wystroju
15845
page-template-default,page,page-id-15845,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Jak dbać o firany?

Warto prać firany co 3-6 miesięcy. Regularne delikatne pranie firan eliminuje zbyt głębokie osadzanie się kurzu we włóknach, które czasem nawet po praniu daje efekt szarzenia tkaniny.

Jak prać je w pralce?

Zdejmij firanę z mechanizmu bezpośrednio przed praniem. Jeżeli jest mocno zakurzona można ją przed włożeniem wytrzepać lub delikatnie odkurzyć. Zanim włożysz firanę do pralki najlepiej usunąć wszelkie elementy mocujące: szpilki, agrafki, haczyki, ślizgacze inaczej może dojść do uszkodzenia firany. Włóż firanę do worka/siatki do prania. Jeżeli nie posiadasz w zastępstwie możesz użyć bawełnianej poszewki na poduszkę.

Pierz swoją firanę osobno, nie łącząc z innym praniem i nie przeładowując pralki. Firana powinna zajmować 1/3 wkładu. Używaj chemii do prania delikatnych tkanin lub do firan, przestrzegając zaleceń producenta co do ilości użycia.

Wybierz program dla tkanin delikatnych z krótkim odwirowaniem 400 obrotów na minutę. Jeżeli firana jest mocno zabrudzona warto wybrać program z dwoma cyklami prania.

Nie pozwól zalegać firanie w pralce po zakończeniu cyklu prania ze względu na gniecenie.

Jeżeli firana nie wymaga prasowania wyjmij ją z pralki i powieś wilgotną na mechanizmie. Rozciągnij i ułóż fałdy. Jeżeli firana wymaga prasowania po wyjęciu z pralki powieś ją do wyschnięcia, następnie uprasuj, zamontuj wszelkie niezbędne elementy do zawieszenia i zawieś na systemie.

Nigdy nie susz firany w suszarce. Przestrzegaj zaleceń, które znajdują się na metce wszytej w firanę.

Większość firan świetnie prasuje się bez pary. Dla niektórych parowanie jest nie wskazane, zamiast być wygładzone po prasowaniu dostają „gęsiej skórki”.

Na koniec ciesz się świeżym zapachem i odświeżonym kolorem!

Wszystkie tak i nie przygotowała dla Ciebie Monika Marciniak – stylista okienny Manufaktury wystroju