Dodatki, które ocieplają wnętrze - Manufaktura Wystroju
15966
page-template-default,page,page-id-15966,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Dodatki, które ocieplają wnętrze

Nawet najpiękniej wykończone i modnie umeblowane pomieszczenie nie będzie zachęcało do przebywania w nim, jeśli zabraknie w nim odpowiednich dekoracji i innych elementów, które razem stworzą przytulny nastrój. Dobrze dobrane dodatki pozwolą bowiem ocieplić wnętrze, dzięki czemu obecność w nim będzie sprawiała nam po prostu przyjemność i pozwoli poczuć się nareszcie jak u siebie. Co sprawi więc, że wnętrze stanie się bardziej przytulne? Jakie dodatki rzeczywiście pozwolą je ocieplić?

Barwa światła i dodatkowe oświetlenie punktowe

Lampy sufitowe mają szybko i skutecznie rozświetlić całe wnętrze, zapewniając domownikom odpowiednie natężenie światła po południu oraz wieczorem. Aby osiągnąć ten efekt nie musimy jednak decydować się na żarówki o barwie zimnej lub neutralnej, które są zdecydowanie chłodniejsze w odbiorze. Te, w przypadku których temperatura światła oscyluje między 2700 K a 3200 K, wyróżniają się ciepłą barwą idealną do miejsc, w których odpoczywamy.

Dodatkowo wnętrze możemy ocieplić z pomocą lamp stojących oraz kinkietów, których rozproszone światło stworzy przytulny klimat. Stołowe lub podłogowe lampy o ciekawym designie będą wspaniałym dodatkiem, podkreślającym także styl i charakter aranżacji.

Tekstylia – dywany i poduszki

Tego typu dodatki pozwalają ocieplić wnętrze szybko i stosunkowo niewielkim kosztem. Wystarczy już kilka dekoracyjnych poduszek o ciekawej barwie czy fakturze, aby zupełnie odmienić odbiór optyczny pomieszczenia. Warto jednak zdecydować się na tekstylia w ciepłych odcieniach. Jeśli chodzi natomiast o faktury, dobrym wyborem mogą okazać się mięsiste welury i strukturalne żakardy oraz modne ostatnio boucle, a także wełna lub juta.

W przypadku dodatków, takich jak właśnie poduszki oraz dywany, najlepsze jest właśnie to, że można się nimi dowolnie bawić, zestawiając ze sobą tkaniny o różnych kolorach i fakturach, a także cyklicznie zmieniając ich miejsce czy nawet całkowicie wymieniając je na inne.

Przede wszsytkim zadbajcie o dobry humor, wtedy każde wnętrze wyda się cieplejsze.