2023 rok we wnętrzach – poznaj najnowsze trendy - Manufaktura Wystroju
15931
page-template-default,page,page-id-15931,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Wszechobecna moda na tworzenie aranżacji w zgodzie z naturą, przepełnionych żywymi kwiatami oraz odniesieniami stylistycznymi do naturalnych minerałów nie minie, a wręcz się umocni. Ściany w barwach, takich jak delikatne beże, stonowane brązy czy subtelne, stłumione zielenie nadal będą królowały w trendach wnętrzarskich 2023. Możemy jednak już teraz wyznaczyć kilka nowinek, które nieco różnią się od tych, które znamy z obecnie trwającego sezonu i z pewnością będą cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Rok 2023 we wnętrzach – co się zmieni?

Możemy się spodziewać, że w nadchodzącym 2023 roku na piedestale trendów staną aranżacje parisian modern, które łączą w sobie elementy klasycznej, francuskiej elegancji z błyskotliwymi elementami złota bądź srebra, zwieńczonymi naturalnym drewnem bądź kamieniem. W takich wnętrzach będą dominowały łagodne, pastelowe, przytulne barwy, miękkie obicia i subtelne dekoracje z prowansalskimi motywami kwiatowymi.

Fani żywych, nowoczesnych aranżacji już teraz mogą zastanawiać się nad wyposażeniem o łagodnych, geometrycznych kształtach. W połączeniu z fantazyjnym, futurystycznym oświetleniem LED oraz multum przeszklonych powierzchni, dużą popularnością będą cieszyły się dekoracje nawiązujące do pop-artu.

Trend barwnego eklektyzmu – zdecydowanie na tak!

Wykorzystanie w aranżacjach elementów charakterystycznych dla różnych stylów wnętrzarskich to sposób na urozmaicenie i ożywienie pomieszczenia, a jednocześnie na to, by zyskało ono wyjątkowy charakter. Możemy być pewni, że w trendach 2023 oryginalne, nawet ekscentryczne formy w dekoracjach czy meblach będą cieszyły się dużą popularnością.

Maksymalistyczne wnętrza (przeciwieństwo minimalizmu – czyli im więcej, tym lepiej), choć jeszcze niedawno uznawane były za krzykliwe i kiczowate, dzisiaj stają się ikoną stylu – o ile każdy z elementów wyposażenia pomieszczenia współgra ze sobą i nie tworzy chaosu. Dobierając dodatki meble oraz kolory na ścianach w zgodzie z trendami roku 2023, warto łączyć rozmaite desenie, najlepiej kolorowe, które nawiązują do siebie wzajemnie formą bądź tematyką.

Przede wszystkim jednak wybór stylu do własnego wnętrza ma być dobrą zabawą – bawmy się więc!

Czerpmy radość z kolorów, materiałów, struktur i designu!